Senior Full-stack Developer

Senior level • Full-time • On-site • Oradea, Romania
HDSMT001
442

Job Summary

Povestea companiei a început în 2009, cu un grup restrâns de oameni pasionați de internet și programare. De atunci am trecut prin multe etape, am dezvoltat numeroase proiecte și ne-am înmulțit considerabil. În prezent avem un număr de peste 100 de angajați, dar suntem mereu în căutare de forţe proaspete. Ţelul nostru este să oferim oamenilor obişnuiţi și talentați instrumente cu care să facă lucruri neobişnuite și inovatoare.

Compania are în portofoliu o serie de aplicaţii web proprii destinate tuturor celor care au nevoie de soluţii facile, rapide şi profesioniste de marketing şi design, cu scopul promovării personale sau a unei afaceri.
Misiunea noastră este să dezvoltăm produse software inovatoare și eficiente.

Responsabilități:

  • Mentenanță, îmbunătățirea și dezvoltarea continuă a aplicației actuale
  • Optimizarea aplicației pentru viteză maximă și scalabilitate
  • Lucrul cu baze de date relaționale (MySQL)
  • Lucrul cu servicii de plăti (Stripe și Braintree)
  • Implementarea serviciilor noi și respectarea planului de dezvoltare
  • O comunicare bună cu departamentul de design și management
  • Să ajute la formarea unei echipe noi de development

Cerințe:

  • Experiență avansată cu JavaScript (ES6 +), HTML5 și CSS3;
  • Experiență în dezvoltarea serviciilor web de tip REST și cunoștințe avansate în materie de standarde web și practici recomandate;
  • Experiență cu un limbaj de back-end cum ar fi PHP;
  • Experiență în programare orientata pe obiecte;
  • Experiență cu implementarea procesatorilor de plăți cum ar fi Stripe sau Braintree;
  • Cunoștințe în standarde de securitate (OWASP TOP10)

Este considerat un plus:

  • Experiență cu animații web CSS sau o librărie de animații JavaScript
  • Experiență cu soluții de virtualizare, ex Docker
  • Experiență cu serviciile oferite de AWS
  • Experiență cu Git și GitLab
  • Extreme programming: code review și unit testing
  • Principii de programare SOLID, KISS etc.

Wait, we have more...