HDJOI003
808
Mid-level / Full-time / On-site / HDJOI003

Python Software Engineer

Job Summary

Our partner has over 30 years of experience in the field of digital software, serving clients worldwide and with offices in France, India, Serbia, England and Romania. Works with Java, PHP, .NET, iOS and Android technologies on complex web and mobile applications.

The local office opened in 2017, initially with the integration of specialists in other departments. At present, the aim is to establish a local R&D department, with the mission to migrate certain important projects to Romania.

Se caută doi software engineers, pentru o nouă echipă IT specializată în Industrializare BPO (Business Process Outsourcing), la sediul din Cluj-Napoca.

Pentru a răspunde nevoilor clienților noștri, in colaborare cu alti membri ai echipei de Industrializare din Franța (Manageri de proiect și Ingineri), veti participa la elaborarea și implementarea soluțiilor tehnice de digitalizare BPO (workflow-uri de producție, interfețe utilizator, monitorizare producție, algoritmi de automatizare ale proceselor de clasificare de documente și extragere de date, platforme generice).

Responsabilități:

  • analizarea nevoilor utilizatorilor în vederea elaborării specificațiilor funcționale și tehnice;
  • programarea, testarea și documentarea funcționalităților atribuite;
  • asigurarea integrării, parametrării și implementării acestora.

Având în vedere specificul muncii, este nevoie și de o persoană cu calități evidente de leadership, autonomie, curiozitate, cu spirit creativ justificați de o experiență de lucru în metodologia Agile și DevOps.

Cerințe:

  • Studii în Computer Science
  • Experiență de minim 3 ani într-o firmă din domeniul IT după absolvirea studiilor
  • Python (2.7 sau 3.x) (nivel începător acceptat)
  • Unix/Linux, noțiuni de sisteme și rețele
  • Inginerie software: svn/git, eclipse/pypi, Continuous Integration (Jenkins/Hudson), Scrum/Agile
  • Baze de date: SQL - cunoștințele ORM (SQLAlchemy, Django) sunt un avantaj
  • WEB, webservice: XML/HTML, XSD, CSS, HTML5/AngularJS, Django, REST/SOAP
  • cunoștințe XML, XSLT, XSL-FO, DTD, schema
  • cunoștințele tehnologiilor de recunoașterea documentelor (RAD/LAD) (procesare imagine, OCR/ICR, clasificare, machine learning) sunt un avantaj

De asemenea, este obligatoriu să se cunoască la nivel mediu un limbaj tehnic în engleză. Cunoașterea limbii franceze este un plus.

In conformitate cu cerințele proiectelor, vor exista și delegații in Franța.

Se apreciază persoanele autonome, cu o mare capacitate de adaptare. Curiozitatea, pragmatismul, capacitatea de analiză și de sinteză, și capacitatea de a lucra în echipă reprezintă de asemenea atuuri importante.

python linux CI sql django

Interested? Apply now!

We promise to keep your personal information safe and will be used only for applying to this position.
Fields marked with * are mandatory. By applying, you agree to Human Direct's Privacy Policy and Terms Of Use.

Ask for details before applying

We're here to help you get all the necessary information.

Contact Réka right away by

  • (+40) 722-153 140
Request more details

Once submitting the form, you will instantly access all the information we have on the job: project(s), salary, team, etc.