Ofiter securitatea informatiei

Senior level • Full-time • Flexible remote in București
HDBUR004
178
Hybrid

Job Summary

Rolul principal al companiei este să faciliteze fluxul de bani dinspre investitori, cei care au capitalul, către antreprenorii care au nevoie de capital pentru dezvoltare. Beneficiile unei companii listate sunt totuși mult mai sofisticate decât doar accesul la capital, deoarece, odată listate, companiile beneficiază simultan de îmbunătățirea profilului lor, publicitate gratuită și constantă, îmbunătățirea guvernanței corporative, vizibilitate crescută în ochii clienților, partenerilor de afaceri, precum și a comunității în sine.

Sarcinile principale ce revin postului:

  • Efectueaza evaluari ale riscului de securitate a informatiilor si evaluari ale conformitatii pentru infrastructura si pentru activele aplicatiilor, in cadrul termenelor stabilite si conform cadrului de reglementare si standardelor domeniului pietei de capital;
  • Implementeaza controalele pentru riscurile identificate in materie de securitate a informatiilor, in conformitate cu politica interna de securitate a informatiei si cadrul de reglementare aplicabil;
  • Defineste, creeaza si mentine documentatia fiecarui sistem informatic in conformitate cu cerintele de reglementare;
  • Ofera suport in procesul de audit, coordoneaza colectarea, revizuirea si transmiterea livrabilelor privind securitatea informatiilor si coordoneaza remedierea problemelor rezultate in urma auditului;
  • Promoveaza constientizarea securitatii informatiilor prin diferite canale de comunicare din cadrul organizației prin coordonarea, planificarea si organizarea activitatilor de informare de securitate in intreaga organizatie;
  • Gestioneaza integrarea politicilor de securitate in cadrul companiei;
  • Participa la proiectele desfasurate in cadrul companiei pentru a asigura necesarul legat de securitatea informatiilor;
  • Indeplineste alte sarcini trasate de seful direct, conform pregatirii profesionale si naturii postului;

Responsabilitati si limite de competenta:

  • Obligatia de a se documenta in permanenta, in ceea ce priveste actele normative de interes general sau de uz intern care reglementeaza activitatea companiei;
  • Raspunde de modul de aplicare al legislatiei, metodologiilor si procedurilor interne pe domeniul specific;
  • Raspunde pentru neindeplinirea sau indeplinirea defectuoasa a atributiilor, lucrarilor si sarcinilor ce ii revin si pentru legalitatea datelor;
  • Raspunde de organizarea si indeplinirea activitatilor proprii, precum si de executarea lor cu respectarea legalitatii si a termenelor stabilite;

Studii:

  • Superioare in domeniul informaticii/ matematicii/ ingineriei

Experienta necesara:

  • Minimum cinci ani de experienta pe un post similar

Cerinte:

  • 3-5 ani experienta cu standardele de securitate a informatiilor si cu administrarea riscurilor
  • Certificari: CISA, CISM, ISO 270001
  • Cunoasterea limbii engleze – minimum nivel intermediar
  • Gandire analitica si sintetica
  • Abilitati de comunicare interpersonala
  • Initiativa
  • Orientare catre indeplinirea obiectivelor
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiei
  • Capacitate de organizare
  • Lucrul in echipa
  • Comportament profesional
  • Tact si corectitudine
  • Integritate
  • Responsabilitate
  • Discernamant
  • Capacitate de a lucra in conditii de stres

Beneficii:

  • Plan de alocare actiuni gratuite (Stock Option Plan), in functie de performanta anuala
  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Abonament medical la clinica privata/ Asigurare medicala;
  • Zile de concediu de odihna suplimentare in functie de vechimea in munca/ in cadrul companiei;
  • Zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie;
  • Acces la Programul 7card;
  • Contributia la Pensia facultativa - Fond NN Pensii;
  • Posibilitatea desfasurarii activitatii si prin telemunca;
  • Cadou aniversar/ Angajat cu ocazia implinirii a cate 5 ani de activitate in cadrul companiei;
  • Buget anual individual pentru pregatire profesionala;
  • Abonament cărți la birou (Bookster.ro);
  • Telefon mobil și laptop;
  • Fructe si cafea la birou;
  • Team-building-uri;
  • Participare la competitii sportive, inclusiv Competitia Sportiva a burselor din regiune.

Wait, we have more...