Inginer de retea

Mid-level • Full-time • Flexible remote in București
HDBUR003
111
Hybrid

Job Summary

Rolul principal al companiei este să faciliteze fluxul de bani dinspre investitori, cei care au capitalul, către antreprenorii care au nevoie de capital pentru dezvoltare. Beneficiile unei companii listate sunt totuși mult mai sofisticate decât doar accesul la capital, deoarece, odată listate, companiile beneficiază simultan de îmbunătățirea profilului lor, publicitate gratuită și constantă, îmbunătățirea guvernanței corporative, vizibilitate crescută în ochii clienților, partenerilor de afaceri, precum și a comunității în sine.

Descrierea jobului

  • Instalare, configurare si administrare retele electronice, echipamente comunicatii electronice si asigurare suport in helpdesk asociat;
  • Instalare, configurare, administrare si monitorizare sisteme si echipamente de securitate pentru retele electronice;
  • Monitorizare loguri sisteme retele si raspuns la incidente;
  • Instalare, intretinere si operare echipamente in Data Center precum si facilitati aferente;
  • Asigurare rapoarte si documentatii tehnice;
  • Asistenta administrare si monitorizare servere aplicatii de monitorizare, virtualizare, AD, etc.;

Cerinte profesionale

  • Absolvent de studii superioare in domeniul tehnic (Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei / Automatica si Calculatoare / Electronica / Cibernetica-statistica si informatica economica / studii similare);
  • Experienta in instalare, configurare si administrare sisteme si echipamente de comunicatii electronice, retele informatice – nivel: mediu;
  • Experienta operare cu sisteme Cisco, Fortinet, Linux, Windows Server – nivel: mediu;
  • Experienta de operare si configurare cu echipamente tip switch, routere, firewall (NGFW/UTM), filtre dedicate (email, web etc.) – nivel: mediu;
  • Experienta cu sisteme de monitorizare retele electronice – nivel: mediu;
  • Experinta in monitorizarea, identificarea si rezolvarea rapida a incidentelor de retea si de securitate informatica – nivel: mediu;
  • Experienta in rapoarte si documentare tehnica, lucru cu proceduri – nivel: mediu;
  • Experienta administrare AD, virtualizare – nivel: mediu.

Beneficii

  • Plan de alocare actiuni gratuite (Stock Option Plan), in functie de performanta anuala
  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Abonament medical la clinica privata/ Asigurare medicala;
  • Zile de concediu de odihna suplimentare in functie de vechimea in munca/ in cadrul companiei;
  • Zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie;
  • Acces la Programul 7card;
  • Contributia la Pensia facultativa - Fond NN Pensii;
  • Posibilitatea desfasurarii activitatii si prin telemunca;
  • Cadou aniversar/ Angajat cu ocazia implinirii a cate 5 ani de activitate in cadrul companiei;
  • Buget anual individual pentru pregatire profesionala;
  • Abonament cărți la birou (Bookster.ro);
  • Telefon mobil și laptop;
  • Fructe si cafea la birou;
  • Team-building-uri;
  • Participare la competitii sportive, inclusiv Competitia Sportiva a burselor din regiune.

Wait, we have more...