Senior Front-end Developer/ Tech Lead

Senior level • Full-time • On-site • Cluj-Napoca
MRGSM002
82

Job Summary

Rolul este destinat unui proiect care dezvoltă o aplicație pentru un client Italian, lider de piață în sectorul financiar bancar.

Responsabilități:

  • Coordonează activitățile echipei de development în cadrul proiectului
  • Este în permanentă conexiune cu clientul și vine în întâmpinarea așteptărilor sale, propune soluții și metode de lucru
  • Dezvoltă o muncă de calitate și este în permanență preocupat de a menține standardele tehnice cât mai ridicate
  • Este flexibil în a înțelege nevoile clientului și în comunicarea cu echipa de dezvoltatori
  • Rezolva sau propune metode de a rezolva problemele, este proactiv și cu înțiativă
  • Se preocupă ca în echipa din care face parte să existe un mediu de lucru plăcut, să încurajeze și să mențină unitatea acesteia

Cerințe:

  • Experiență minimă 5/6 ani în proiecte cu componente de front-end
  • Experiență relevantă în utilizarea Angular 5, 7 sau 8
  • Experiență relevantă în proiecte în cadrul cărora a utilizat JavaScript, HTML, CSS
  • Fluent în utilizarea limbii engleze, nivel minim B2
  • Cunoașterea limbii italiană este un plus
  • Puternice abilități de comunicare, proactivitate, inițiativa și spirit de echipa
  • Abilitatea de a coordona echipe, de a genera motivație, soluții și idei

Beneficii:

  • Dezvoltarea competenţelor tehnice şi de soft skills (sprijin în susţinerea de certificări, participarea la workshop-uri şi conferinţe tehnice, traininguri de soft-skills etc.)
  • Un program de lucru flexibil
  • Creşterea progresivă a zilelor de concediu
  • Asigurare privată de sănătate
  • Suport în vederea extinderii cunoștințelor de limbă germană
  • Activităţi sportive individuale şi în echipă
  • Participarea la multiple evenimente interne

Wait, we have more...