PHP Developer

Mid-level • Full-time • On-site • București
HDCOT001
261

Job Summary

Suntem una dintre cele mai creative companii de consultanță organizațională din România, care livrează rezultate printr-o platformă digitală originală, umanizată, centrată pe angajat.

Pasionați, ambițioși, deschiși provocărilor, ne folosim experiența pentru a asigura succesul fiecărui proiect, în toate stadiile sale: analiză, execuție, implementare și suport.

Misiunea ta:

Să îți aduci contribuția creativă și execuțională prin pasiunea și abilitățile tale de PHP Developer, la platforma de microlearning dezvoltată de noi.

Cerințe principale:

  • 2-4 ani de experiență ca PHP developer preferabil în framework-ul Symfony
  • Experientă cu MySQL, OOP, MVC, versioning (Git) și Composer
  • Know-how în RESTful services și design patterns
  • Cunoșterea la un nivel basic de Javascript/jQuery sau a altor tehnologii de frontend
  • Gândire analitică și proactivă
  • Abilități excelente de comunicare, colaborare și lucru în echipă
  • Nivel bun de cunoaștere a limbii engleze, scris/citit

Responsabilități:

  • Dezvoltatrea și perfecționarea soluției de microlearning dezvoltată de noi
  • Colaborarea cu restul echipei, aducând valoare prin participarea la întâlniri de definire a task-urilor și la code review, prin comentarii și sugestii de îmbunătățire continuă a soluției
  • Analiza și oferirea de soluții tehnice pentru rezolvarea anumitor task-ur
  • Estimarea corectă a nivelului de efort, evaluarea tehnologiilor folosite, oferirea de sugestii de îmbunătățire a proceselor și tehnologiilor oferite
  • Colaborarea etică și profesională cu ceilalți colegi în vederea îndeplinirii cu succes a misiunii job-ului
  • Nu în ultimul rând, pasiune și apetit pentru inovare și multă energie pozitivă :-)

Cine suntem noi?

O echipă tânără și talentată în căutare de colegi noi. Biroul este poziționat într-o zonă premium, pe Bd. Primăverii, într-o atmosferă fresh și relaxantă. Noul coleg va lucra în proiecte noi, care impactează pozitiv viața altor oameni. Produsul livrat de noi este original, unic în România.

Cum lucrăm:

  • Probabil te-ai obișnuit să lucrezi Agile, ăsta este și modul nostru de lucru
  • Folosim framework-ul Symfony iar pe parte de frontend ne dorim să migram spre tehnologii noi (Node.js, Vue.js sau React)
  • Suntem fani Linux, și aparatul nostru de cafea face cea mai bună cafea!

Nu ne crezi? Te așteptăm sa vezi!

Ce-ți oferim?

  • Salariu atractiv
  • Asigurare de sanatate premium
  • Posibilitatea de a te dezvolta profesional
  • Locație și atmosferă frumoasă
  • Team-buildinguri anuale
  • Ieșiri la masă împreună, periodice

Wait, we have more...